Noc Kostelů 28.5.2021

PROGRAM: Církev bratrská, Doudlevecká 31, Plzeň

18:00 – Zahájení

18:15 – 19:00

Kytarový koncert žáků umělecké školičky Sokolovská

Vystoupení žáčků různých věkových kategorií a také kytarového kvarteta pod vedením Jiřího Kučvy.

 

19:15 – 19:45

Hudební vystoupení

Vystoupení klavír a zpěv v podání dvou kamarádek, které spolu hrají již mnoho let. A přiblíží jejich oblíbené písně, které můžete slyšet i při nedělních bohoslužbách.

 

20:30 – 21:15

Koncert středověké kapely Gutta

Vrátíme se zpět do dávných časů, kdy se ke hraní používaly nástroje jako píšťala s měchuřinou, středověká harfa, niněra, trumšajt apod.. Uslyšíme latinské a české středověké písně i písně novodobé, znějící „ve starém slohu“.

 

21:30 – 22:00

Živá varhanní hudba

Místní varhaník CB Plzeň zahraje návštěvníkům několik skladeb na historické varhany, které jsou dnes již kulturní památkou.

 

22:15 – 22:50

Reprodukovaná hudba (ukázky chval místních hudebních skupin)

Nahrávky místní, hudební skupiny pořízené během nedělních bohoslužeb. Hudba je naší důležitou součástí, proto je zde hudební těleso, které účinkuje při nedělních bohoslužbách a tzv. večerech chval. Repertoár tvoří oslavné písně v různých stylech

 

23:00 – Zakončení večera

 

Celovečerní program:

 

  • Vyrábění aneb zábava pro děti

Můžete se u nás zastavit a chvíli tvořit v příjemné atmosféře. Připravené je malování na plátěné tašky, zdobení perníčků a kreslení na svícínky.

  • Únikovka „Špióni“

V našich sklepních prostorách bude pro zájemce možnost vyzkoušet si tzv. Únikovku s názvem Špióni, která bude zahájena právě Nocí kostelů 28.5. a to od 18:00 do 23:00 a pak bude pokračovat v sobotu 29.5. od 10:00 a v neděli 30.5. od 15:00 do večera podle zájmu. Na Špióny se můžete přihlásit přes registrační formulář, kde si vyberete časové okno, které vám bude vyhovovat. Únikovka je pro skupiny 4-6 lidí a bude trvat cca 45 minut.

  • Bazárek

Možnost vybrat si či vyměnit oblečení, boty, doplňky a další praktické věci

  • Prohlídka prostor

Prostory Církve bratrské bude možno si prohlédnout během celého večera, dozvíte se něco z historie tohoto sboru a o událostech či aktivitách, které se na tomto místě během roku konají